Niektorí ľudia majú po osemdesiatke pamäť ako päťdesiatnici. Vedci zistili, prečo ich mozog starne inak než u bežných seniorov
Keď Sandra Weintraubová, profesorka psychiatrie a behaviorálnych vied z Northwestern University Mesulam Center v Chicagu, sledovala, ako sa pamäť ľudí začína zhoršovať už po štyridsiatke, zaujímalo ju, prečo niektorí ľudia aj v pokročilom veku zostávajú ...
